Politechnika Krakowska

 Studia magisterskie w Gifu University dla inżyniera z WIŚ PK

 

Niedawno podpisana umowa o współpracy z Wydziałem Inżynieryjnym Uniwersytetu Gifu w Japonii umożliwi jednemu ze absolwentów studiów I stopnia na kierunku inżynieria środowiska WIŚ PK rozpoczęcie od października br. 2-letnich studiów magisterskich ‘Global Environment and Energy Course’. Termin zgłaszania chęci wyjazdu na studia w japońskim Uniwersytecie Gifu upływa 23 marca.

‘Global Environment and Energy Course’ Uniwersytetu Gifu w Japonii to 2-letnie studia magisterskie, o których więcej przeczytać można tutaj. Na studentów WIŚ PK czeka jedno bezpłatne miejsce.

 

Osoba rozpoczynająca w październiku 2016 r. studia w Gifu musi legitymować się tytułem inżyniera, co sprawia, że o wyjazd ubiegać się mogą:

  • studenci studiów magisterskich inżynieria środowiska, którzy zdecydują się na 2-letnią przerwę w studiach,
  • studenci ostatniego semestru studiów inżynierskich inżynieria środowiska, którzy planują obronę pracy w czerwcu lub lipcu br. i w październiku będą już absolwentami WIŚ,
  • absolwenci inżynierii środowiska z tytułem magistra, którzy chcieliby zrobić drugi fakultet w Japonii.

Strona japońska zwolni polskiego studenta z opłat za studia, które w tym kraju obowiązują we wszystkich uczelniach i nie należą do najniższych. Ponadto zapewni mu możliwość bezpłatnego zakwaterowania w akademiku oraz co miesiąc wypłacać będzie stypendium w wysokości 48 tys. jenów (ok. 1700-1800 zł). Uwzględniając nieco wyższe koszty życia w Japonii, można przyjąć, że realna wartość tego stypendium w przeliczeniu na złotówki to ok.1 tys. zł. Jednocześnie np. obiady na stołówce uczelnianej kosztują porównywalnie, tj. około 15 zł. Po stronie uczestnika studiów pozostanie załatwienie formalności wizowych oraz pokrycie kosztów dojazdu (bilety lotnicze z Krakowa do Tokio można kupić od 2400 zł).

 

Aby zgłosić chęć wyjazdu na studia należy wypełnić kartę zgłoszenia (do pobrania tu) i przesłać ją mailowo na adres dr hab. inż. Ewy Szalińskiej van Overdijk (eszalin@pk.edu.pl) w terminie do 23 marca.

 

Kryterium kolejności na liście stanowić będą: średnia z dotychczasowego toku studiów, znajomość języka angielskiego (co najmniej na poziomie certyfikatu B2) oraz wynik rozmowy przeprowadzonej w języku angielskim w dniu 30 marca z komisją w składzie: dr hab. inż. Ewa Szalińska van Overdijk oraz dr hab. inż. Michał Zielina, prof. PK. Wyniki opublikowane zostaną 31 marca.

 

Wszystkim wahającym się w obliczu odważnych życiowych decyzji dedykujemy komentarz prof. Michała Zieliny, który spędził pół roku na kontrakcie w Uniwersytecie Gifu: „Myślę, że dla studentów takie doświadczenie byłoby bezcenne. Przy okazji studiów zyskują możliwość obcowania z bardzo rozwiniętą kulturą, która jest zupełnie odmienna od naszej, europejskiej. Wśród studiujących na Uniwersytecie w Gifu jest wielu studentów zagranicznych, choć oczywiście głównie z krajów azjatyckich. Uniwersytet w Gifu posiada także uroczy kampus, w którym zlokalizowane są wszystkie wydziały, laboratoria, biblioteka, stołówki, ośrodek sportowy, sklepy itp. Laboratoria wyposażono w bardzo zaawansowany technologicznie sprzęt laboratoryjny, a pracownicy zajmują się tematyką ściśle związaną z problematyką upowszechnianą na naszym wydziale.”

 

 data publikacji: 02.03.2016 r. przez: Monika Piaskowska, 1048 odsłon      

Translate

Kalendarz

<< Czerwiec 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Menu

Wyszukiwarka