Politechnika Krakowska

 Dwoje studentów WIŚ PK wyjeżdża na semestr studiów do Chin

Student ostatniego roku inżynierii środowiska na WIŚ, specjalność hydrotechnika i geoinżynieria, inż. Łukasz Kielar zdecydował się i namówił koleżankę na semestr studiów w Chinach. Wylatują 29 lutego przez Monachium do Pekinu, a stamtąd już zorganizowany transport pozwoli im się znaleźć pod samymi drzwiami akademika Tianjin Polytechnic University. O pobudki oraz przebieg przygotowań zapytaliśmy go w imieniu wszystkich tych studentów, którzy zastanawiają się nad wyjazdami organizowanymi w ramach programu Erasmus czy innych porozumień o współpracy między WIŚ a uczelniami z różnych – często odległych – zakątków świata.

 

Pan Kielar jako powody decyzji o wyjeździe wymienia żartobliwie zamiłowanie do chińskiej kuchni i chęć poznania życia studenckiego w tak odmiennym kulturowo kraju. Następnie poważniejąc dodaje, że  możliwości trzeba dostrzegać i wykorzystywać. A wszystko co wzbogaca nie tylko sferę indywidualnych doświadczeń, ale także wyróżnia CV warto wziąć pod uwagę. – Już nikt nigdy nie zaoferuje mi możliwości półrocznego pobytu w tak odmiennej i fascynującej kulturze jak Chiny – dodaje.

 

Uczelnia chińska zwalnia zagranicznych studentów z opłat rejestracyjnej i za studia, gwarantuje ubezpieczenie i zakwaterowanie w nowo wybudowanym akademiku. Pozostające po stronie polskich studentów formalności wizowo-transportowe koordynuje, a de facto załatwia, Europejsko-Azjatycka Fundacja Współpracy Biznesowej. Spośród angielskojęzycznych kursów studenci już na miejscu wybierają i deklarują te, które pokrywają się z profilem ich dotychczasowego kształcenia oraz zainteresowaniami zawodowymi. Dodatkowo studenci zachęcani są do nauki podstaw języka chińskiego, z której to możliwości pan Kielar zamierza skorzystać.

 

Po uzgodnieniach z promotorem plan obrony pracy magisterskiej w lipcu pozostaje aktualny. Obecnie pan Kielar kończy model, którym zajmuje się w pracy, a podczas pobytu w Chinach będzie pisał pracę i kontaktował się z promotorem mailowo. Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, po powrocie zostanie panu Kielarowi do zdania jeden przedmiot i obrona pracy. Zamierza także uzyskać wyższy, niż obecnie posiadany, certyfikat z języka angielskiego, co po takiej praktyce nie będzie trudne.

 

Życzymy powodzenia w tym i kolejnych studenckich wyjazdach!

 

 

 

 

 data publikacji: 26.02.2016 r. przez: Monika Piaskowska, 1224 odsłon      

Translate

Kalendarz

<< Czerwiec 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Menu

Wyszukiwarka