Politechnika Krakowska

 DZIEŃ WODY w Dobczycach – kolejna odsłona współpracy WIŚ PK z AgroParisTech

Mobilne laboratorium, badanie jakości wody, pokazy doświadczeń, wykłady, prezentacje, a także zwiedzanie zapory i elektrowni wodnej to tylko niektóre atrakcje zaplanowane podczas „Dnia Wody".

 

Wydarzenie edukacyjne pod tą nazwą organizowane jest w czwartek, 7 kwietnia, w godzinach od 9:00 do 13:00 w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym Sportowym im. Burmistrza Marcina Pawlaka w Dobczycach przez Urząd Gminy i Miasta Dobczyce, studentów Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej i uczelni Agro Paris Tech z Francji. W akcję włączyły się również lokalne instytucje, szkoły i organizacje pozarządowe w tym Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodno-Kanalizacyjne w Krakowie.

 

 

Instytut Inżynierii i Gospodarki Wodnej PK (Ś-1) współpracuje z francuskim AgroParisTech (L’ECOLE NATIONALE DU GENIE RURAL DES EAUX ET DES FORETS) od 2004 roku. W ramach tej współpracy realizujemy:

  • Międzynarodowe warsztaty ,,European Week” dotyczące zarządzania gospodarką wodną w krajach europejskich, które odbywają się corocznie w AgroParisTech w Montpellier z udziałem studentów naszego Wydziału.
  • Studenci WIŚ PK mają też możliwość odbycia trzymiesięcznej praktyki w AgroParisTech.
  • Praktykę dla studentów francuskich i polskich organizowaną przez IIGW w gminie Dobczyce – w bieżącym roku od 28 marca do 8 kwietnia. Tegoroczna praktyka dotyczy zagadnień: analizy możliwości realizacji rekreacji na obszarze wyznaczonym w sąsiedztwie Zbiornika Dobczyckiego oraz  problematyki zagospodarowania wody oczyszczonej w lokalnej oczyszczalni ścieków. Ze strony polskiej uczestniczy w niej 16 studentów WIŚ z kierunku budownictwo i 1 opiekun, ze strony francuskiej – 15 studentów i 3 opiekunów. Wynikiem dwutygodniowych warsztatów jest prezentacja opracowań studentów, a następnie, już po zakończeniu praktyki, wykonanie pełnego opracowania realizowanych tematów formie papierowej i przesłanie go do Urzędu miasta i Gminy Dobczyce.
  • Po raz pierwszy elementem praktyki będzie również współorganizacja popularyzatorskiego wydarzenia „Dzień Wody”, które zainicjował pan Paweł Machnicki, Burmistrz Dobczyc. Gmina Dobczyce, leżąca nad akwenem Zbiornika Dobczyckiego dostarczającego wodę pitną dla mieszkańców Dobczyc i Krakowa, ma wprost idealne warunki do tego, by pokazywać, jak istotną rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

 

Wydarzenie edukacyjne „Dzień Wody” skierowane jest do szerokiej publiczności, specjalne atrakcje przewidziano dla dzieci i młodzieży. Wejście do zapory wodnej i elektrowni możliwe jest tylko w zorganizowanej grupie (max 40 osób). Zgłoszenia zawierające imię i nazwisko, PESEL – wymagane przez RZGW i nr telefonu do kontaktu można wysyłać e-mail na adres mgawel@dobczyce.pl  do wtorku, 5 kwietnia.

 

Serdecznie zapraszamy na Dzień Wody w Dobczycach! Do zobaczenia na stoisku WIŚ PK i AgroParisTech!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na zdjęciu powyżej polscy i francuscy studenci - uczestnicy tegorocznej praktyki w Dobczycach wraz z opiekunami Sophie Richard (AgroParisTech) oraz dr Marta Łapuszek (WIŚ PK). data publikacji: 04.04.2016 r. przez: Monika Piaskowska, 997 odsłon      

Translate

Kalendarz

<< Czerwiec 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Menu

Wyszukiwarka