Zbiórka rzeczowa dla Ukrainy na WISIE PK – apelujemy o dary, które można zostawiać w Sali Rady Wydziału.

 Zbiórka rzeczowa dla Ukrainy na WISIE PK – apelujemy o dary, które można zostawiać w Sali Rady Wydziału.

Ostatni okres jest bardzo trudny, ale jednocześnie uwolnił w nas pokłady dobrej energii i chęci pomocy dla mieszkańców Ukrainy. Społeczność Politechniki Krakowskiej od pierwszego dnia rosyjskiej agresji na Ukrainę angażuje się w pomoc potrzebującym – organizuje zbiórki rzeczowe, wsparcie psychologiczne, wolontariat, kursy j. polskiego, wspiera lokowanie przybyszów Ukrainy w Krakowie. Dynamicznie zmieniająca się sytuacja rodzi wciąż nowe potrzeby, na które chcemy odpowiadać pomocą.

Jedna z naszych studentek zaangażowana jest bezpośrednio w akcję pomocową w rejonie Hrubieszowa i otrzymujemy stamtąd konkretne informacje, czego najbardziej brakuje. Gotowi do wsparcia Ukrainek i Ukraińców, którzy bohatersko bronią wolności i swojego kraju, organizujemy na naszym Wydziale zbiórkę rzeczową. Pierwszy transport wyruszy w środę. Do godz. 15:00 we wtorek prosimy Państwa o pomoc materialną, na gromadzenie której Pan Dziekan udostępnia Salę Rady Naukowej Wydziału.

Bardzo prosimy Państwa o wsparcie w zakresie następujących produktów: 

  • śpiwory i koce,
  • koce termiczne, 
  • jedzenie dla dzieci (np. musy, soczki, batony energetyczne itp.) - chodzi raczej o dzieci starsze, nie niemowlęta.

Ponadto jest niesłabnące zapotrzebowanie na:

  • leki, opatrunki,
  • środki do uzdatniania wody,
  • apteczki,
  • artykuły szkolne/wyprawka (dzieci najczęściej z młodszych klas szkoły podstawowej). 

Zakupiony sprzęt i środki medyczne dla osób i szpitali potrzebujących wsparcia w Ukrainie zostaną im przekazane za pośrednictwem organizacji specjalizujących się w międzynarodowej pomocy humanitarnej i transporcie sprzętu.

 

Bardzo Państwu dziękujemy za hojność! Informacje o kolejnych potrzebach i transportach będziemy przekazywali na bieżąco.



data publikacji: 14.03.2022 r. przez: MP, 1917 odsłon
© Wydział Inżynierii Środowiska https://www.wisie.pk.edu.pl/