Politechnika Krakowska

 Projekt Climate-KIC

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do udziału w Projekcie Climate-KIC - europejskiej inicjatywie, która opracowuje i wdraża przełomowe rozwiązania w zakresie wyzwań związanych z ochroną środowiska i powstrzymywaniem zmian klimatu. Działania wspólnoty wynikają z innowacyjnych i twórczych działań wszystkich partnerów, działających globalnie i lokalnie - w sektorach akademickim, biznesowym i publicznym. W ramach projektu Climate-KIC realizowane dwie inicjatywy: program grantowy Accelerator oraz konkurs ClimateLaunchapad.

 

Przystąpienie do programu grantowego jak i Konkursu ClimateLaunchpad może przynieść uczestnikom wymierne korzyści m. in. poprzez otrzymanie grantu do 30 tysięcy Euro, uczestnictwo w szkoleniach krajowych i zagranicznych, jak również zdobycie doświadczenia i nawiązanie interesujących międzynarodowych kontaktów biznesowych z innymi start-upami działającymi w pokrewnych dziedzinach.

 

PROGRAM GRANTOWY - ACCELERATOR

30 000 EURO NA START

 

Climate-KIC Accelerator Programme jest największym europejskim programem grantowym dla pomysłów biznesowych w następujących obszarach tematycznych:  ochrona środowiska, zrównoważony rozwój, efektywność energetyczna, ochrona klimatu, technologie wytwarzania zdrowej żywności, odnawialne źródła energii, budownictwo ekologiczne i branżach pokrewnych.

 

Program przeznaczony jest dla:

§ początkujących firm (MŚP istniejące do 3 lat),

§ osób fizycznych, w tym: studentów, absolwentów, pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych (planujący w ramach programu rozpocząć działalność gospodarczą)

§ zespołów badawczych (planujących skomercjalizować swoją wiedzę w formie spółki typu spin-off, spin-out).

Maksymalna wartość grantu dla jednego grantobiorcy to 30 tys. EUR. Granty wypłacane są w formie zaliczki.

Każdego roku finalista programu grantowego otrzymuje możliwość udziału w europejskim konkursie Venture Competition, który w ubiegłym roku odbył się we Frankfurcie. Nagrodami w konkursie były granty/projekty o wartości 80 i 50 tysięcy euro.

 

Zgłoszenia odbywają się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Rekrutacja trwa do 9 maja 2017 roku.

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy na stronie programu.

 

KONKURS ClimateLaunchpad

 

Największy na świecie konkurs dla wczesnych pomysłów biznesowych z zakresu ochrony środowiska, przeciwdziałania zmianom klimatu, odnawialnych źródeł energii, produkcji zdrowej żywności i branż pokrewnych. Do udziału w konkursie zapraszamy zarówno osoby fizyczne, w tym: studentów, absolwentów, pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych, jak również małych i średnich przedsiębiorców (firmy o statusie MŚP istniejące nie dłużej niż 12 miesięcy) z całej Polski.

 

Co zyskasz dzięki udziałowi w konkursie?

Ø  Wiedzę –  podczas dwudniowego szkolenia przeprowadzonego przez wykwalifikowanych trenerów. W trakcie szkoleń i indywidualnych coachingów zostaną omówione takie tematy jak: metodologia pracy, zasady konkursu oraz system pracy z pomysłodawcami i ostatecznej oceny zgłoszonych pomysłów.

 

Ø  Nagrodę – laureaci krajowego konkursu ClimateLaunchpad 2017 walczą o następujące nagrody:

§  vouchery na loty dla laureatów na europejski finał (Cypr), ufundowane przez DOZAMEL Sp. z o.o. o łącznej wartości 4 500 zł;

§  szkolenie, ufundowane przez EY Academy of Business o wartości 2 000 zł;

§  profesjonalna kampania promocyjno-reklamowa w mediach społecznościowych, ufundowane przez portal  Mamstartup o wartości 3 000 zł;

§  profesjonalne opracowanie graficzne prezentacji projektów uczestników finału europejskiego, ufundowane przez Studio komunikacji wizualnej trzypunkty sp. z o.o. o łącznej wartości 4 000 zł;

§  doradztwo z autoprezentacji w języku angielskim, ufundowane przez WeDo Academy o łącznej wartości 2000 zł.

 

Ø  Doświadczenie – 3 laureatów / 3 zespoły będą reprezentować Polskę prezentując swój pomysł biznesowy podczas europejskiego finału w Limassol (Cypr) w dniach 17-18.10.2017 roku. Nagrodą główną w europejskim konkursie jest czek na kwotę 10 000 euro. Zdobywca drugiej nagrody otrzyma 5 000 euro, natomiast trzecia nagroda to 2 500 euroUdział w konkursie jest bezpłatny dla każdego uczestnika i na każdym etapie konkursu.

 

Dodatkowo przeprowadzone zostaną konkursy tematyczne w dziedzinach:

· Decision Metrics & Finance

· Sustainable Land Use

· Sustainable Production Systems

· Urban Transitions

W każdym z nich jest do wygrania dodatkowe 5 000 Euro !!

 

W 2016 roku w Tallinnie w konkursie „Sustainable Land Use" zespół MagPlanTex - otrzymał nagrodę główną - czek na kwotę 5 000 Euro. MagPlanTex to trójka absolwentów Politechniki Łódzkiej oraz ich pomysł na wykorzystanie biodegradowalnych materiałów o właściwościach magnetycznych w rolnictwie ekologicznym. 

 data publikacji: 31.03.2017 r. przez: Monika Piaskowska, 196 odsłon      

Translate

Kalendarz

<< Czerwiec 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Menu

Wyszukiwarka