Politechnika Krakowska

 WIŚ PK w projekcie badawczym EUROSTUDENT VI

Wydział Inżynierii Środowiska PK przystąpił do udziału w szóstej edycji międzynarodowego projektu badawczego EUROSTUDENT VI, którego celem jest analiza społeczno-ekonomicznych warunków studiowania i porównanie ich z warunkami panującymi w blisko 30 krajach Europy.

Naszych studentów kierunku inżynieria środowiska oraz gospodarka przestrzenna prosimy o wypełnienie do 26 czerwca 2016 roku ankiety internetowej. Do wygrania są 3 tablety.

 

Cykliczny charakter pomiaru pozwala na uchwycenie trendów, których znajomość jest przydatna w kształtowaniu polityki publicznej w sektorach szkolnictwa wyższego. Nad metodologią badania czuwa zespół złożony z przedstawicieli wszystkich państw uczestniczących, pod kierunkiem badaczy z Niemiec, Austrii i Holandii. Polska bierze udział w projekcie już po raz trzeci, przy czym pierwszy raz w historii badanie w naszym kraju realizowane będzie w uczelniach, na reprezentatywnej dla populacji studentów losowo-kwotowej próbie. Dość skomplikowana, wielostopniowa metodologia  przesądza o unikatowości projektu, gwarantując trafność wyciąganych na jego podstawie wniosków. 

 

Wyniki badania zostaną opracowane w formie  zbiorczego raportu porównawczego, a Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zleci opracowanie polskojęzycznego raportu krajowego.

 

Badanie realizowane jest do – 26 czerwca 2016 roku metodą ankiety internetowej, a jego Wykonawcą jest Centrum Badawczo-Rozwojowe PBS, które gwarantuje studentom pełną dyskrecję i poufność – udzielone odpowiedzi zostaną oddzielone od danych osobowych, a wyniki badania prezentowane będą wyłącznie w postaci zbiorczych statystyk. Studenci uczestniczący w badaniu mają szansę wygrać jeden z 3 tabletów.

 

Link do kwestionariusza ankiety internetowej.data publikacji: 15.06.2016 r. przez: Monika Piaskowska, 680 odsłon      

Translate

Kalendarz

<< Czerwiec 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Menu

Wyszukiwarka