Instrukcja korzystania z oprogramowania MSDNAA

 Instrukcja korzystania z oprogramowania MSDNAA

1. Aby móc skorzystać z oprogramowania należy się zarejestrować: Pracownicy, Studenci.
2. Po rejestracji przez administratora otrzymają Państwo wiadomość email potwierdzającą rejestrację oraz zawierającą dane potrzebne do logowania w systemie ELMS (niestety ale wiadomość jest po angielsku).

3. Należy wejść na stronę systemu: http://msdn63.e-academy.com/pk_wyd oraz kliknąć Log In.

4. W okienku logowania należy podać login oraz hasło podane w wiadomości email.

5. Po zalogowaniu otrzymamy listę wybranego przez nas oprogramowania (system pamięta wszystkie zamawiane licencje). Aby otrzymać licencję na oprogramowanie należy wcisnąć przycisk SOFTWARE.

6. Z listy rozwijanej należy wybrać oprogramowanie dla którego chcemy otrzymać licencję. Wybór zatwierdzamy przyciskiem OK
W przypadku gdy chcemy uzyskać oprogramowanie firmy Microsoft którego nie ma na liście należy się zgłosić do administratora MSDNAA (z prośbą o udostępnienie).

7. Wybór zatwierdzamy przyciskiem Add To Cart

8. Następnym krokiem jest zapoznanie się z treścią licencji (warunków użytkowania) i jej akceptacja (lub nie). Dobrze jest wydrukować i zachować treść licencji.

9. Po akceptacji licencji zatwierdzamy poprzez wciśnięcie przycisku Check Out

10. W oznaczone pola należy wpisać poprawne dane (Nazwisko, Imię, Adres email) oraz potwierdzić (Next)

11. Tą stronę należy wydrukować i zachować jako dowód oryginalności oprogramowania.
Na liście końcowej zamówienia należy kliknąć na nazwę wybranego przez nas oprogramowania

12. Na stronie informacji o zamówionym oprogramowaniu otrzymamy PRYWATNY klucz oprogramowania (tą stronę warto wydrukować). Należy również poprzez przycisk Download ściągnąć na własny komputer wersję instalacyjną oprogramowania. W przypadku gdy klucz lub możliwość ściągnięcia oprogramowania jest niedostępna należy się zgłosić do administratora MSDNAA.

13. Po wykonaniu tych operacji możemy już zainstalować legalne oprogramowanie MSDNAA na własnym komputerze. W celu potwierdzenia legalności oprogramowania warto mieć wydrukowaną treść licencji (punkt 8), klucz (punkt 12) oraz wiadomość email przysłaną po otrzymaniu licencji.
14. Bezpośrednio ze strony e-academy (ELMS) można ściągnąć oprogramowanie w wersji Angielskiej i Polskiej (wyjątek to Windows 95 oraz 2000). Nośniki z oprogramowaniem w wersji polskiej można wypożyczyć u administratorów MSDNAA (dane na stronie kontakt).
15. Każda zarejestrowana osoba otrzymuje licencje (klucz) pozwalający na JEDNOKROTNĄ instalacje na JEDNYM tylko komputerze.
16. Dodatkowo licencja nie zezwala na wykonywanie kopii wypożyczonego nośnika.
17. Podczas procesu instalacji (aktywacja produktu) informacje o kluczu są przekazywane do firmy Microsoft.

© Wydział Inżynierii Środowiska https://www.wisie.pk.edu.pl/