Studenci z SKN „Inżynierii Sanitarnej w zrównoważonym rozwoju” w fabryce armatury kanalizacyjnej

 Studenci z SKN „Inżynierii Sanitarnej w zrównoważonym rozwoju” w fabryce armatury kanalizacyjnej

 

Studenckie Koło Naukowe „Inżynierii Sanitarnej w zrównoważonym rozwoju” z WIŚ wybrało się na wizytę studyjną do fabryki firmy Kessel w Kobierzycach koło Wrocławia. Była to kolejna wycieczka zorganizowana przez Koło, w której uczestniczyło 30 osób. Firma Kessel pochodzi z Niemiec i wiedzie prym na rynku polskim z zakresu urządzeń przeciwzalewowych. W trakcie zorganizowanej wycieczki technicznej odbyło się szkolenie z zakresu produkowanej  przez firmę armatury i urządzeń kanalizacyjnych oraz zwiedzanie hali fabrycznej.

 

W trakcie pierwszej części wizyty przedstawiciele firmy zapoznali uczestników wycieczki z oferowanym asortymentem, przedstawiając nam poszczególne produkty. Ze szczególnym zainteresowaniem zobaczyliśmy specjalnie przygotowany asortyment w wersji ekspozycyjnej, dającej możliwość samodzielnego montażu poszczególnych elementów.

W przerwie pomiędzy poszczególnymi etapami szkolenia była możliwość zasymulowania przepływu zwrotnego w instalacji kanalizacyjnej, na specjalnie przygotowanych modelach fragmentów sieci wewnętrznej w różnych pomieszczeniach (pralnia, łazienka). Symulacje pozwoliły na zobrazowanie działania urządzeń i pełne zrozumienie zagadnienia.

  Oprócz tego zaprezentowane zostały rozwiązania dotyczące separatorów zanieczyszczeń ze ścieków. Dodatkowo przedstawiona została praca separatora zanieczyszczeń na modelu o rzeczywistych gabarytach. Taka wizualizacja działania urządzeń pozwala nam jako inżynierom oraz przyszłym projektantom na dogłębne poznanie tematu.

Finalnym etapem szkolenia było przybliżenie procesu produkcji od momentu projektowania do jego wykonawstwa. Jako uczestnicy wizyty mieliśmy możliwość zwiedzania hali fabryki podczas montażu separatorów tłuszczu przygotowywanych dla promów pasażerskich. Osoba odpowiedzialna za projekt urządzenia zapoznała nas ze szczegółami.

Wycieczka ta została zorganizowana dzięki finansowemu wsparciu ze strony Prorektora ds.studenckich Politechniki Krakowskiej dr hab. inż. Marka Stanuszka, Dziekana Wydziału Inżynierii Środowiska dr hab. inż. Stanisława M. Rybickiego oraz Dyrektora Instytutu Zaopatrzenia w Wodę i Ochrony Środowiska prof. dr hab. inż. Wojciecha Dąbrowskiego.

dr inż. Joanna Bąk

inż. Magdalena Jarguz

inż. Barbara Nowak

 

   

 

  data publikacji: 30.01.2018 r. przez: MP, 1148 odsłon
© Wydział Inżynierii Środowiska http://www.wis.pk.edu.pl/