
Wydział Inżynierii Środowiska
Instytut : Instytut Zaopatrzenia w Wodę i Ochrony Środowiska
tytuł studiów: "Zaopatrzenie w Wodę, Usuwanie i Unieszkodliwianie Ścieków oraz Metody Analitycznej Oceny Jakości Wody i Ścieków"
Charakterystyka studiów:
Studia obejmują zagadnienia związane z oczyszczaniem, transportem i kontrolą jakości wody i ścieków ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych technologii oczyszczania wody i ścieków, przeróbki osadów ściekowych oraz metod analitycznej kontroli jakości wody i ścieków i zapewnienia jakości analiz. Przeznaczone są w szczególności dla eksploatatorów oczyszczalni ścieków i stacji uzdatniania wody oraz sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, pracowników laboratoriów wodno-ściekowych, osób związanych z kontrolą środowiska wodnego i projektantów zewnętrznych instalacji wodno-ściekowych
Program studiów:
Program studiów obejmuje zajęcia z następujących przedmiotów: Chemia Środowiska, Oczyszczanie Wody, Oczyszczanie Ścieków, Systemy transportu wody i ścieków, Metody komputerowe w projektowaniu i monitoringu systemów zaopatrzenia w wodę i usuwania ścieków, Prawodawstwo w dziedzinie ochrony środowiska, Analiza i monitoring wód, ścieków i osadów ściekowych, Analiza instrumentalna, Biologia środowiska, Ekotoksykologia, Odnowa i modernizacja systemów wodociągowych i kanalizacyjnych, Przeróbka i zagospodarowanie osadów ściekowych.
W programie studiów szczególny nacisk kładziony jest na uwzględnienie nowoczesnych technologii oczyszczania wody i ścieków, przeróbki osadów ściekowych oraz metod analitycznej kontroli jakości wody i ścieków i zapewnienia jakości analiz. Ze względu na szeroki zakres poruszanych zagadnień planujemy zorganizowanie tych studiów w systemie przedmiotów wybieralnych w następujący sposób:
- w pierwszym semestrze prowadzone będą zajęcia wspólne dla wszystkich Uczestników z podstaw głównych przedmiotów (technologia wody, technologia ścieków, wodociągi i kanalizacje, chemia środowiska, prawodawstwo)
- w drugim semestrze Uczestnicy wybiorą przedmioty zgodnie z zakresem swoich zainteresowań w dwóch kierunkach:
- Kierunek A – analityka wód, ścieków i osadów ściekowych (główne przedmioty: analityka wód, ścieków i osadów ściekowych wraz z opracowaniem statystycznym wyników i elementami walidacji metod, analiza instrumentalna, ekotoksykologia, biologia środowiska)
- Kierunek Z – zaopatrzenie w wodę, usuwanie i unieszkodliwianie ścieków (główne przedmioty: wysokoefektywne metody oczyszczania wody i ścieków, renowacja sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, metody komputerowe w projektowaniu i monitoringu systemów zaopatrzenia w wodę i usuwania ścieków)
Zajęcia będą odbywały się w soboty i niedziele co dwa tygodnie, od końca października 2010 r. do czerwca 2011 r. Studia są dofinansowane ze środków unijnych w około 80%. Zgłoszeń należy dokonywać do 20 października 2010 r.
Czas trwania:
liczba semestrów: 2
I termin: od października 2010 do czerwca 2011
II termin: od października 2011 do czerwca 2012
III termin: od października 2012 do czerwca 2013
Zasady naboru:
- Terminy składania dokumentów: 20.10.2010r.
- Kryteria kwalifikacji: Ukończone studia wyższe (należy okazać dyplom)
- Wymagane dokumenty: dyplom ukończenia studiów wyższych, 2 zdjęcia, po kwalifikacji umowa cywilno-prawna
- Druki formularzy: -
- Limit miejsc: 24 w każdym terminie
Miejsce zgłoszeń:
Politechnika Krakowska
Wydział Inżynierii Środowiska
Instytut Zaopatrzenia w Wodę i Ochrony Środowiska
ul. Warszawska 24
31-155 Kraków
tel. 12 628 28 76,
fax. 12 632 87 10
Osoby przyjmujące zgłoszenia:
dr inż. Przemysław Kułakowski,
tel. 12 628 28 76,
p.kulakowski@vistula.wis.pk.edu.pl
mgr Agnieszka Kalfas – Fima
Tel. 12 628 28 30
fax. 12 628 20 42
aga@vistula.wis.pk.edu.pl
Opłaty:
Studia bezpłatne - współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Kierownik studiów: dr inż. Przemysław Kulakowski
Sekretarz studiów: mgr Agnieszka Kalfas - Fima
Informacje dodatkowe:
- zajęcia odbywają się w soboty i niedziele co 2 tygodnie
- sposób zaliczenia: egzamin + praca dyplomowa
- studenci otrzymają materiały od prowadzących zajęcia
- studenci zobowiązani są podpisać umowę cywilno – prawną, zobowiązującą ich do uczestnictwa w co najmniej 80% godzin dydaktycznych po rygorem zwrotu kosztów studiów
- istnieje możliwość częściowego dofinansowania noclegów
ostatnia modyfikacja: 05.06.2014 r. 20276 odsłon